Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Döşemealtı Bilgi Portalı

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Antalya Otobüs Ücretleri Yüzde 66 Zamlandı

Antalya Otobüs Ücretleri Yüzde 66 Zamlandı

Turan Ay Turan Ay - - 2 dk okuma süresi
188 0
Antalya Otobüs Ücretlerine Yüzde 66 Zam Yapıldı

Artan yakıt fiyatları ve enflasyon Antalya otobüs ücretleri ile vatandaşın cebine  yansıdı. Yapılan zam oranı Yüzde 66 olurken vatandaş isyanda.

Antalya’da toplu taşıma ücretlerine alınan karar gereği zam yapıldı. UKOME toplantısı sonrasında alınan karar toplu taşıma otobüsü ve Antray taşımasında önemli ücret artışlarını ortaya koydu. Artış nedeni olarak ise artan akaryakıt fiyatları ve ÖTV zammı açıklandı. Artışlardan daha çok Döşemealtı vatandaşı etkilendi. Zira aktarmayı en çok kullanan ilçe vatandaşları.

Antalya Toplu Ulaşım Otobüs Ücreti Ne Kadar Oldu?

Antalya Büyükşehir Belediyesi UKOME kararına göre yeni otobüs ücretleri;

  • Tam biniş 15 TL
  • Öğrenci binişi 6,5 TL
  • Emekli ve öğretmen 14 TL
  • Aktarma 5,5 TL
Antalya Otobüs Ücretlerine Yüzde 66 Zam Yapıldı
Antalya Otobüs Ücretlerine Yüzde 66 Zam Yapıldı

Olarak açıklandı. Açıklanan tutarlar ise şimdiden ödeniyor.

Son yapılan UKOME toplantısı ile birlikte talep 16,50 TL olarak Antalya Otobüsçüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından geldi. Bu talep sonrası değerlendirme yapan UKOME bu ücreti fazla buldu. Ancak 15 TL olarak alınması kararı alındı.

Otobüs ücretlerine yapılan zam sonrası Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek açıklama yaptı. Yapılan açıklamada ÖTV zammı sonrası fiyatların artacağına dair sinyaller gelmişti. Toplu taşıma ve iş makinelerinin yakıt alımlarında ÖTV’nin kaldırılması gerektiğini söyleyen Böcek esnafın göz ardı edilmemesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Önceki Ücretler Ne Kadar?

Antalya’da toplu taşıma ücretlerine son olarak 15 Mart 2023 tarihinde zam yapılmıştı. 9.60 TL olarak belirlenen ücretlerde öğretmen ve emekliler 8,40 TL ödüyordu. Öğrenciler ise 4 TL ile otobüsleri kullanırken aktarma ücreti 3 TL olarak kesiliyordu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir