Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Döşemealtı Bilgi Portalı

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Ayşe Sak Ortaokulu LGS Deneme Sınavlarına Hız Verdi

Ayşe Sak Ortaokulu LGS Deneme Sınavlarına Hız Verdi

Turan Ay Turan Ay - - 2 dk okuma süresi
214 0
Ayşe Sak Ortaokulu LGS Deneme Sınavlarına Hız Verdi

Haziran ayında gerçekleştirilecek olan LGS sınavında ter dökecek öğrencileri Döşemealtı Ayşe Sak Ortaokulu deneme sınavlarıyla hazırlıyor. 8. Sınıf öğrencileri ile velilerinin heyecanla beklediği sınava hazırlıklar ise tüm hızıyla devam ediyor.

Döşemealtı ilçesinin en başarılı ortaokulları arasında gösterilen Ayşe Sak Ortaokulu sınava girecek öğrencileri deneme testlerine alıyor. Bu anlamda dereceye girenlere ise madalya veriliyor.

Ayşe Sak Ortaokulu Öğrencileri Geleceğe Taşıyor

Ayşe Sak Ortaokulu LGS Deneme Sınavlarına Hız Verdi
Döşemealtı Ayşe Sak Ortaokulu LGS Deneme Sınavlarına Hız Verdi

Ortaokul öğrencilerini geleceğe taşıyacak en önemli sınav olarak görülen Liseye geçiş sınavı aynı zamanda iyi bir üniversitenin yolu. Bu süreçte öğrencinin en iyi okula yerleşebilmesi için atılan adımlar planlı ve programlı bir şekilde yürütülüyor. Okul idaresi ve öğretmenlerinin koordineli çalışmasına velilerin yaptığı katkılar öğrencilerin geleceğini etkileyecek.

Döşemealtı’nda LGS heyecanı içerisinde bulunan 8. Sınıf öğrencileri deneme sınavları ile çalışmalarına devam ediyor. İki oturum halinde yapılacak olan sınava yaklaşık 8 aylık bir süreç bulunurken öğretmen ve öğrenciler tüm hazırlıklarını titizlikle yürütüyor. Bu anlamda öğrencilere teşvik olması amacıyla ilk deneme testini geçtiğimiz günlerde yapan Ayşe Sak Ortaokulu sınavda dereceye giren öğrencilere madalya töreni düzenledi. Sınavlarda başaralı olan öğrencilere madalya dağıtımı yapan Ayşe Sak Ortaokulu eğitim öğretim yılının ikinci yarısından itibaren sınavlara daha çok ağırlık verecek.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir