Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Döşemealtı Bilgi Portalı

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Dağbeli Mahallesi Yoğun Talep Görüyor

Dağbeli Mahallesi Yoğun Talep Görüyor

Turan Ay Turan Ay - - 2 dk okuma süresi
90 0
Dağbeli Mahallesi Yoğun Talep Görüyor

Pandemi süreci sonrasında yaşanılan yüzyılın afeti depremler, insanları şehirden uzaklaştırmaya devam ediyor. Sevdikleri ile daha iyi bir yaşama alanı arayışına girenler için Döşemealtı, Dağbeli Mahallesi iklimi ile listenin başını çekiyor.

Dağbeli Mahallesi, Döşemealtı ile Bucak karayolu üzerinde yer alıyor. Yaklaşık 30 kilometrelik mesafesi ile 30 dakika gibi kısa bir sürede Antalya merkezine ulaşma imkanı bulunuyor. Bu durum burayı yaşam alanı olarak kabul edilmesi için neden olarak gösteriliyor. Üstelik Antalya’nın yaz aylarındaki sıcak ikliminden kaçacaklar için bulunmaz bir fırsat.

Dağbeli Nüfusu

Dağbeli Mahallesi Yoğun Talep Görüyor
Dağbeli Mahallesi ile ilgili kısa videomu Youtube ile izleyebilirsiniz.

Sürekli artan nüfusa sahip mahalle özellikle pandemi süreci sonrası hızla göç almaya başladı. Döşemealtı ilçesinin 2023 yılı TÜİK verilerine göre nüfusu 86 bin 109 oldu. Bu nüfusun ise 1737 kişisi yasal olarak Dağbeli Mahallesinde yaşıyor. Ancak adresini henüz buraya almayanları da eklediğinizde bu sayı yaz aylarında 5 binin üzerine çıkıyor.

Döşemealtı’nın 32 mahallesi bulunurken en uzak mahallelerinden biri olan Dağbeli, son zamanlarda yoğun talep görürken beraberinde arsa fiyatlarını da artırmış durumda. Bu aşamada emlakçıların yoğun bir mesai harcadığı bölgede 400 metrekarelik bir tapusu olan arazinin bedeli yaklaşık 1 milyon 200 bin liradan satılıyor. Bunun yanında ev almak isteyenlerin ayırması gereken bütçeler ise 2 milyondan başlıyor.

Nisan ay’ı başları itibariyle baharın ilk demlerini yaşayacağınız bölgede kış aylarında kar yağışları da görünüyor. Sadece bu durum dahi Antalya’lıların buraya yerleşmesi için neden olarak gösteriliyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir