Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Döşemealtı Bilgi Portalı

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Döşemealtı Kanalizasyon Şebeke Hattı Yapım Sözleşmesi İmzalandı

Döşemealtı Kanalizasyon Şebeke Hattı Yapım Sözleşmesi İmzalandı

Turan Ay Turan Ay - - 3 dk okuma süresi
166 0
Döşemealtı Kanalizasyon Şebeke Hattı Yapım Sözleşmesi İmzalandı

Antalya’nın merkez ilçesi olmasına rağmen kanalizasyon sorunu yaşayan Döşemelatı Kanalizasyon Şebeke Hattı yapım sözleşmesi imzalandı. Sözleşmeye göre 76 kilometre şebeke hattı yapılacak.

Dünyanın en güzel şehri Antalya’nın merkez ilçesi Döşemealtı’nda kanalizasyon sorununa el atıldı. Özellikle ilçenin merkezi konumundaki Yeniköy, Bahçeyaka ve Altınkale Mahallesi başta olmak üzere Çıplaklı mahallelerinde kanalizasyon hattı yapılacak. Dünya Bankasının finans desteği ile yapılacak olan atık su şebekesi için yaklaşık 265 milyon liralık bir yatırım yapılacak. Döşemaltı ilçesinin merkezini oluşturan dört mahalle için toplamda 76 kilometre kanalizasyon şebekesi yapılacak.

Bahçeyaka, Yeniköy, Çıplaklı ve Altınkale Mahallesine Kanalizasyon

Döşemealtı Kanalizasyon Şebeke Hattı Yapım Sözleşmesi İmzalandı
Döşemealtı Kanalizasyon Şebeke Hattı Yapım Sözleşmesi İmzalandı

Antalya Büyükşehir Belediyesinin ASAT Genel Müdürlüğünün adımı ile yapılacak olan kanalizasyon ilçeniz Bahçeyaka, Yeniköy, Altınkale ile Çıplaklı mahallelerine yapılacak. Dünya Bankasının Sürdürülebilir Şehirler Projesi çerçevesinde finans desteği vereceği kanalizasyon yapım işine yaklaşık 265 Milyon Lira harcanması hedefleniyor.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek Döşemealtı İlçemize hayırlı olsun temennisi ile sözleşmeye imzasını attı.

Yoğun nüfus artışı, hızla büyüyen inşaat sektörü ile kısa sürede nüfusunun 80 bine dayandığı Döşemealtı uzun yıllardır kanalizasyon sorunu yaşıyordu. Bu anlamda yapılacak şebeke hattı yapım sözleşmesi Antalya Büyükşehir Belediyesi adına Muhittin Böcek ile şebekeyi yapacak olan yüklenici yetkilisi Korhan Atilla tarafından imza altına alındı.

Geçtiğimiz yıllarda Döşemealtı’na ilk kez yapılan kanalizasyon hattı için ASAT Genel Müdürlüğü 132 milyon lira harcamış ve toplamda 40 kilometre kanalizasyon yapılmıştı. Bu anlamda kanalizasyon yapımı için ihaleye çıkıldı. 11 Temmuz 2023 tarihinde yapılan ihale sonrası yüklenici firma tarafından ihtiyacın yoğun olduğu bölgelere 76 km kanalizasyon yapılacak. Sözleşmenin imza töreninde Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç hazır bulundu. Törende konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek “Döşemealtı ilçemize hayırlı olsun” temennisinde bulundu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir