Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Döşemealtı Bilgi Portalı

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Döşemealtı Kütüphane Çalışmalarına Başladı

Döşemealtı Kütüphane Çalışmalarına Başladı

Antalya şehrinin yeni yükselen yıldızı olarak tanımlanan Döşemealtı Kütüphane alanı tahsisi ile beklenilen Kütüphane açılışına adımını attı.

Turan Ay Turan Ay - - 2 dk okuma süresi
425 0
Döşemealtı Kütüphane Çalışmalarına Başladı

Antalya şehrinin yeni yükselen yıldızı olarak tanımlanan Döşemealtı Kütüphane alanı tahsisi ile beklenilen Kütüphane açılışına adımını attı. Bu anlamda tahsis çalışmalarının tamamlanmasının ardından kütüphane restorasyonuna hız verilecek.

Kısa sürede artan nüfus sayısı ile kütüphane talebine yetkililer ilk adımı attı. Döşemealtı Kütüphanesi için ilk çalışma yer tahsisi üzerinde oldu. Özellikle öğrencilerin ihtiyacı olan kütüphane alanı tahsisi için Döşemealtı Kaymakamı Nuri Özder yoğun çalışma gösteriyor. Kırkgöz Yeniköy Mahallesi olarak bilinen merkeze çok yakın bölgede açılacak olan kütüphane için iki farklı alan tahsisi yapıldı. Toplamda 1757 metre kare yüz ölçümüne sahip olacak kütüphane binalarının yapım ve onarım çalışmaları için gerekli adımları atan Kaymakam Özder, bu sayede bölgenin modern bir kütüphaneye kavuşmasında önemli çalışmalar yürütüyor.

Döşemealtı Kütüphane Çalışmalarına Başladı
Döşemealtı Kütüphane Çalışmalarına Başladı

Döşemealtı Kütüphanesi Nerede?

Kütüphanenin deprem yönetmeliği hükümlerine göre uygun bir şekilde yapılması en önemli amaçlardan biri. Öğrencilerin kolay bir ulaşım sağlaması açısından fiziki yerin önemi büyük. Bu anlamda bir dönem ilçe Jandarma Komutanlığı hizmetini gören hazineye ait arazilerdeki binaların yapım ve onarımı ile Modern Kütüphane Döşemealtı ilçesine kavuşturulması hedefleniyor.

Döşemealtı ilçesinin kalbi niteliği taşıyan Kırkgöz Yeniköy Mahallesi bu anlamda ilçenin ilk modern kütüphanesine ev sahipliği yapacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir