Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Döşemealtı Bilgi Portalı

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Döşemealtı Muhtarlar Derneği Başkanı Alkan Altun Oldu

Döşemealtı Muhtarlar Derneği Başkanı Alkan Altun Oldu

Turan Ay Turan Ay - - 2 dk okuma süresi
174 0
Döşemealtı Muhtarlar Derneği Başkanı Alkan Altun Oldu.

Kısa süre önce açılış çalışmalarının yapıldığı Döşemealtı Muhtarlar Derneği Başkanı Alkan Altun oldu. Dernek üyelerinin seçimi sonrası Başkan olan Alkan Altun herkese teşekkür etti.

Döşemealtı Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirilen seçimlerde ilçe muhtarları ile vatandaşlar hazır bulundu. Uzun süredir açılış çalışmalarının gerçekleştirildiği Döşemealtı Muhtarlar Derneği başkanı belli oldu. Geçtiğimiz Mart ayında gerçekleştirilen seçimlerde Bahçeyaka Muhtarı Altun ile birlikte Bıyıklı Mahallesi Muhtarı Nevfel Turhanoğuları Başkanlığa aday oldu. Seçimler sonrası 86 oyun 63’ünü alan Alkan Altun Döşemealtı Muhtarlar Derneğinin ilk başkanı oldu.

Seçim sonrası tebrikleri kabul eden Başkan Altun ayrıca şahsına destek veren vermeyen herkese teşekkür etti.

Döşemealtı Muhtarlar Derneği Başkanı Alkan Altun Oldu.
Döşemealtı Muhtarlar Derneği Başkanı Alkan Altun Oldu.

Alkan Altun Kimdir?

Döşemealtı ilçesinin en yoğun nüfuslarından olan 9 bin 500 nüfuslu Bahçeyaka Mahallesinin Muhtarı Alkan Altun aynı zamanda mahallenin Robin Hoodu olarak görülüyor. Evli ve 2 çocuk babası olan Altun 38 yaşındadır. Mahallesinin çok sevilen muhtarı yardıma ihtiyacı olan kişilere yardımseverlerden topladığı destek ve yardımları yapıyor.

Çalışmaları ile mahallesine Sağlık Ocağı bulunmasını sağlayan Altun 2019 yılında yapılan Mahalle Muhtarlığı seçimlerine rakipsiz girdi. Buna rağmen çalışmalarını bırakmayan Muhtar Alkan Altun vatandaşların cenaze ve düğünlerinde ücretsiz çay servisi yapıyor. Muhtarlığın arazisinde yetiştirdiği sebzeleri ihtiyaç sahiplerine dağıtan Altun aynı zamanda ihtiyaç sahiplerine kömür, giysi, ayakkabı ve nakdi yardımların yapılmasında da öncü oluyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir