Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Döşemealtı Bilgi Portalı

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Köpek 10 Yaşındaki Çocuğu Boynundan Yaraladı

Köpek 10 Yaşındaki Çocuğu Boynundan Yaraladı

Turan Ay Turan Ay - - 3 dk okuma süresi
171 0
Köpek 10 Yaşındaki Çocuğu Boynundan Yaraladı

Döşemealtı Altınkale Mahallesinde bağlı olduğu bahçeden sokağa kadar zinciri ile uzanan köpek 10 yaşındaki çocuğu boynundan yaraladı. Saldırıda çocuğun şah damarlarına dişlerin gelmemesi bir anlamda hayatının en büyük şansı oldu.

Salı akşamı Döşemealtı, Altınkale mahallesinde akşam saatlerinde yaşanılan olayda 10 yaşındaki Burak Demirkıran boğazından yaralandı. 5. Sınıf öğrencisi olan Demirkıran okul çıkışı bisikleti ile sokağa çıktı. Komşularının bahçesinde bağlı olan kurt köpeğini sevmek isteyen Burak beklemediği bir saldırıyla karşı karşıya kaldı.

Yargıya Başvurdu

Bahçede zincirli olmasına rağmen sokağa kadar zinciri ulaşan köpek Burak’ın üzerine atladı ve ısırdı. Kendi çabaları ile kurtulan Demirkıran kanlar içerisinde evine kadar gitti. Buradan 112 sağlık ekipleri ile hastaneye kaldırıldı. Saldırıda boynunda yaralar oluşan Demirkıran’a 6 dikiş atıldı. Boynu ile ellerinde yaralar meydana gelen Burak bu anlamda şah damarına dişlerin ulaşmaması nedeniyle şansıyla hayatta kaldı.

Köpek 10 Yaşındaki Çocuğu Boynundan Yaraladı
Köpek 10 Yaşındaki Çocuğu Boynundan Yaraladı

Burak’ın annesi Ayşe Demirkıran konuya ilişkin olarak çocuğunun köpeği sevmek istediğini ancak eğildiği esnada boynundan ısırdığını açıkladı. Akşam saat 18:00 sularında meydana gelen olayda anne kendisinin işte olduğunu belirtirken, kendi çabası ile elleriyle köpeği iterek kurtulan Burak ambulansla hastaneye kaldırılmış. Dişler şah damarına gelmiş olsaydı orada ölebilirdi. Eve iyi gelmiş diyen anne köpeğin buradan başka bir yere götürülmesini istedi.

6 dikiş atılan Burak Demirkıran’ın kontrolleri ise devam ediyor. Aşılarının yapıldığını belirten anne Demirkıran çocuğunun okula gidemediğini de ekledi.

Çocuklarının zarar gördüğünü belirten Ayşe Demirkıran ayrıca başka çocukların da başına aynı hadisenin gelmesini istemiyor. Köpeğin bağlı olmasına rağmen yola kadar geldiğini, ipini koparsa herkese saldırabilir. Bu yüzden yoldan geçenleri tehdit etmeye hakkı yok dedi. Yargı yoluna başvurduklarını belirten anne Demirkıran çocuklarının rüyalar gördüğünü de sözlerine ekledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir