Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Döşemealtı Bilgi Portalı

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Merkez Hasan Nurlu Camii Yıkıldı

Merkez Hasan Nurlu Camii Yıkıldı

Turan Ay Turan Ay - - 2 dk okuma süresi
119 0
Merkez Hasan Nurlu Camii Yıkıldı

Döşemealtı Belediyesinin yoğun çabası sonrasında Ağustos 2016 yılında yenilenen Merkez Hasan Nurlu Camii yıkıldı. Yıkım çalışmalarını görenler ise neden yıkıldığını merak ediyor.

2016 yılında bakımsızlık nedeniyle Camii Belediye tarafından gündeme alındı. Camiinin sıvalarının dökülmesi, saçakların yıkılma tehlikesi yaşıyor olması nedeniyle Döşemealtı Belediyesince çalışma başlatılmıştı. Belediyenin özverili çalışması ile 75 günde yenilenen camii için döneminde 100 bin lira ödenek harcanmıştı. Döşemealtı merkezinde bulunan Hasan Nurlu Camii özellikle dış kaplamaları Nevşehir taşından yapılmış ve iç süslemeleri ile herkesin beğenisini kazanmıştı. Kütahya çinileri ile bezenen camii tamamen yıkıldı. Minaresi henüz ayakta kalan camii için enkaz kaldırma çalışmaları devam ediyor.

Merkez Hasan Nurlu Camii Yıkıldı
Merkez Hasan Nurlu Camii Yıkıldı

İlçenin tarihi yapılarından biri olarak ibadete açık olan Döşemealtı Merkez Hasan Nurlu Camii yıkıldı. Şehit Mustafa Gürcan Caddesinde yer alan camiinin neden yıkıldığı ise merak konusu oldu. İddialar ise altı alışveriş merkezi üstü camii olarak yeniden inşa edileceği yönünde. Ancak bu konuda Diyanet İşlerince bir açıklama bulunmuyor.

İlçede yaşayan vatandaşların birçok anısının biriktiği camiinin yıkıldığını görenler ise üzgün bakışlar altında neden yıkıldığını sorguluyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir