Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Döşemealtı Bilgi Portalı

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Döşemealtı’nda Muhtarlar Toplantısı Yapıldı

Döşemealtı’nda Muhtarlar Toplantısı Yapıldı

Turan Ay Turan Ay - - 2 dk okuma süresi
256 0
Döşemealtı’nda Muhtarlar Toplantısı Yapıldı

Muhtarlarla tanışma ve hizmetiçi eğitim semineri toplantısı Döşemealtı Hükümet Konağı, Toplantı Salonunda yapıldı.

Yapılan toplantıya Kaymakam Nuri ÖZDER, İdare Amirleri ve yeni seçilen muhtarlar katıldı.

Döşemealtı’nda 31 Mart tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonrasında yeniden ve ilk kez seçilen muhtarlara hizmetiçi eğitim ve tanışma toplantısı düzenlendi. Toplantıda Kaymakam Nuri ÖZDER yeni dönemde muhtarları tebrik ederken başarılar diledi. Yeni seçilen muhtarlar ile tanışılmasının  ardından Kaymakam ÖZDER, işbirliği ve uyum içerisinde çalışılmasını istedi.

Mahallelerin genel sorunlarının çözümleri konusunda ortak hareket edeceklerini belirten Kaymakam ÖZDER, aynı zamanda muhtarların vatandaş odaklı çalışmasını istedi. Kaymakam ÖZDER, “Muhtarlar ile el ele çalışacağız, amacımız vatandaşa daha kaliteli hizmet vermek” diye sözlerine devam etti.

Muhtarlara verilen hizmetiçi eğitiminde idare amirleri tarafından Devlet Hiyerarşisinin Tanıtılması, Merkezi Yönetimi, İlçe Yönetimi ve Mahalli İdare Yönetimi, Muhtarlık Müessesi ve Organları, Muhtarın Görev Yetki ve Sorumlulukları ile Muhtar Bilgi Sistemi hakkında bilgiler verildi.

Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Dilek KARAKUŞ toplantıda vatandaşların sorunlarının giderilmesinde Açık Kapı ile hızlı çözümler sunulduğunu belirtti.

Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ahu SARI, koruyucu sağlık hizmetleri, ücretsiz sağlık taraması hakkında vatandaşlara bilgi verilmesini talep ederken özellikle vatandaşların taşınması konusunda yardımcı olunması gerektiğini belirtti.

Toplantıda ayrıca Sağlık Müdürlüğü, İlçe Nüfus Müdürlüğü ve İlçe Spor Müdürlüğü tarafından eğitim sunumları verildi. Toplantı sonrası ise Mütevelli Heyeti seçimi yapıldı.

Döşemealtı’nda Muhtarlar Toplantısı Yapıldı
Döşemealtı’nda Muhtarlar Toplantısı Yapıldı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir