Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Döşemealtı Bilgi Portalı

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Biyografi
  4. »
  5. Menderes Dal Kimdir?

Menderes Dal Kimdir?

Turan Ay Turan Ay - - 2 dk okuma süresi
53 0
Menderes Dal Kimdir?

Antalya’nın merkez ilçesi Döşemealtı’ndan Belediye Başkanı adayı olmasının ardından kamuoyunda birçok kişi Menderes Dal kimdir sorusuna yanıt aramaktadır. Biyografi ve hayatı içeriğimizde…

Döşemealtı Belediye Başkanı adayı Menderes Dal 2 Nisan 1969 tarihinde dünyaya geldi. Döşemealtı’nın merkez mahallesi olan Yeniköy’de doğan Dal doğup büyüdüğü kente Belediye Başkanı adayı oldu. Dal Eczanesi ile hizmet veren Dal bölge halkı tarafından yakından tanınıyor.

Döşemaltı Belediye Başkanı Adayı Menderes Dal Kimdir?

İlkokul ve Ortaokulu Yeniköy İlkokulunda okuyan Dal Lise Öğrenimi için Antalya merkezindeki Çağlayan Lisesinin yolunu tuttu. Buradaki eğitimi sonrası mesleğinin ilk adımı olan eğitimini Hacettepe Üniversitesi, Eczacılık Fakültesinde yaptı. Buradan 1991 yılıda mezun olduktan sonra askerlik görevini ifa etti. Sonrasında ise ilk eczanesini açtı. 1993 yılında bu yana Eczacılık yapan Menderes Dal aynı zamanda siyasi olarak hizmet verdi.

Bir dönem meclis üyeliği yapan Menderes Dal, aynı zamanda Eğitim sekreterliği ve merkez ilçe sekreterliği görevlerini yürüttü. 2004 yılında Döşemealtı Belediye Başkan adayı adayı oldu.

Evli, 2 Çocuk Babası

Evli ve 2 çocuk babası olan Menderes Dal’ın eşi de kendisi gibi bir eczacıdır. Oğlu Hukuk Fakültesini bitirmiştir. Kızı ise henüz lise öğrencisidir.

Dal adaylığının açıklanmasının ardından Döşemealtı Hükümet Konağı önündeki Atatürk anıtına çelenk koyarak çalışmalarına başladı.

Bölgede uzun yıllardır Eczacılık hizmeti veren Menderes Dal bu sebeple ilçede yakından tanınıyor. Adaylık sürecinin ardından diğer rakiplerine başarı dileyen Dal bu anlamda projelerini tanıtmaya devam ediyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir