Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Döşemealtı Bilgi Portalı

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Biyografi
  4. »
  5. Turgay Genç Kimdir?

Turgay Genç Kimdir?

Turan Ay Turan Ay - - 2 dk okuma süresi
148 0
Turgay Genç Kimdir?

Turgay Genç 2014 yılında yapılan Mahalli İdareler Seçimi ile Döşemealtı Belediye Başkanıdır. 2019 yılında ikinci kez Döşemealtı’na Başkan olarak seçilmiştir.

Çocukluğu ve gençliği Döşemealtı’nda geçen Turgay Genç 1976 yılında dünyaya gelmiştir. Eğitim ve öğretimini gençliğinin geçtiği bölgede almıştır. 1998 yılında bugünkü mesleği olan Mimarlık eğitimi almıştır. Eğitiminin ardından 2000 yılında vatani görevini yapmak üzere Diyarbakır Lice’nin yolunu tutmuştur. Dönüşünde ise mimarlık mesleğini icra etmiştir.

Siyasete ilk adımını 2003 yılında atmıştır. Çok kısa sürede Düzlerçamı Belediye Başkanlığına aday olmuş ancak kazanamamıştır. Bu durum onu etkilememiş ve çalışmalarına devam etmiştir.

2009 yılında Döşemealtı Belediye Meclisi üyeliğine seçilen Turgay Genç bu zaman aralığında birçok komisyonda görev almıştır. Özellikle Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyonu Başkanlığının yanı sıra Başkan vekilliği görevini de yürütmüştür.

2014 yılında Döşemealtı Belediye Başkanlığına aday olmuş ve kazanmıştır. 2019 yılında yapılan Mahalli İdareler Seçiminde ikinci kez aday olan Genç bir dönem daha Döşemealtı Belediye Başkanı seçilmiştir. 2024 yılında yapılacak seçimlerde henüz adaylığına dair bir bilgi yoktur.

Turgay Genç twitter hesabı https://twitter.com/Turgay_Genc07 ‘dır. Yaklaşık 20 bin takipçisi olan Genç’in 562 takipçisi bulunmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir