Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Döşemealtı Bilgi Portalı

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Döşemealtı Belediye Başkanlığı Seçimine Yapılan İtiraz İl Seçim Kurulunda Reddedildi

Döşemealtı Belediye Başkanlığı Seçimine Yapılan İtiraz İl Seçim Kurulunda Reddedildi

Turan Ay Turan Ay - - 2 dk okuma süresi
390 0
Döşemealtı Belediye Başkanlığı Seçimine Yapılan İtiraz İl Seçim Kurulunda Reddedildi

31 Mart tarihinde yapılan yerel seçim sonuçları sonrasında Döşemealtı Belediye Başkanlığını CHP’nin adayı Menderes Dal kazandı. Ancak AK Parti tarafından İl Seçim Kuruluna itiraz yapıldı. İtiraz İl Seçim Kurulunca reddedildi.

Mahalli İdareler Seçimi sonrasında sonuçlara itiraz edilmişti.  İtirazları yerinde değerlendiren İl Seçim Kurulu Antalya Büyükşehir Belediyesi dahil olmak üzere 19 ilçede itiraz süresi bitiminde kesinleşti. Antalya’da 16 ilçeyi CHP, 2 ilçeyi AK Parti, 1 İlçeyi de DP kazandı.

Döşemealtı’nda Menderes Dal Belediye Başkanı Oldu

Özellikle Döşemealtı ilçesindeki sonuçlarda CHP adayı Menderes Dal’ın 97 oy farkla kazanmasına ilişkin olarak AK Parti tarafından itiraz yapılmıştı. Red kararı sonrası İl Seçim Kuruluna yapılan itiraz da reddedildi. İlçede seçim sonuçlarında geçersiz oyların yeniden sayılması talebi somut delil ve gerekçe gösterilmeden itirazların incelenmeyeceği belirtildi. İl ve İlçe Seçim Kurullarınca alınan bu karar sonrası Döşemealtı ilçesinde Belediye Başkanı Menderes DAL olarak kesinlik kazandı.

Döşemealtı ile birlikte Akseki için oluşan 18 oy farkı nedeniyle itirazlar söz konusu oldu. Ancak yine aynı gerekçe ile yapılan itirazlar reddedildi. Akseki İlçesinde de Caviz Arı Belediye Başkanı olarak mazbatasını aldı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir