Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Döşemealtı Bilgi Portalı

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Döşemealtı Kaymakamı Nuri Özder 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Anma Günü Mesajı Yayınladı.

Döşemealtı Kaymakamı Nuri Özder 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Anma Günü Mesajı Yayınladı.

Turan Ay Turan Ay - - 1 dk okuma süresi
48 0

Döşemealtı Kaymakamı Nuri Özder, Çanakkele deniz zaferinin 109 yılı nedeniyle mesaj yayınladı. Özder yayınladığı mesajında;

Tarihe altın harflerle yazılan Çanakkale destanının 109. yıl dönümünü kutlarken, kutsal vatan uğrunda canını feda eden şehitlerimiz, kahraman gazilerimiz milletimizin bayrak ve vatan uğrunda neler yapabileceğini tüm dünyaya göstermiştir.

Türk Milletinin varlığını korumak için 19 Şubat 1915 yılında mücadele vermeye başladığı Çanakkale Savaşı; imkansızları başaran, vatan sevgisini ve iman gücünü ortaya koyan, düşmana “Çanakkale geçilmez” gerçeğini kabul ettiren, ulusal bilinç ve millet ruhunun ateşlendiği bir tarihtir. Eşine az rastlanır destan şehitlerimizin kanı ile yazılmıştır.

Türk milleti, bu zaferi armağan eden aziz şehitlerimizi unutmamıştır ve asla unutmayacaktır. Onların emanetine sahip çıkmak bizlerin milli görevin ötesinde vefa borcudur. Bizlere bu toprakları vatan yapan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz.

“Ruhunuz şad olsun.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir