Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Döşemealtı Bilgi Portalı

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Döşemealtı Kaymakamı Nuri Özder İstiklal Marşı’nın Kabulü Kutlama Mesajı Yayımladı

Döşemealtı Kaymakamı Nuri Özder İstiklal Marşı’nın Kabulü Kutlama Mesajı Yayımladı

Turan Ay Turan Ay - - 2 dk okuma süresi
61 0

Antalya’nın Döşemealtı İlçesi Kaymakamı Nuri Özder 12 Mart 1921 yılında kabul edilen ve 103. yıl dönümü kutlanan İstiklal Marşımızın Kabulü mesajı yayınladı.

Döşemealtı Kaymakamı Nuri Özder’in yayınladığı mesaj şu şekilde;

Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan İstiklal Marşı; bağımsızlık aşkı, milletimizin kahramanlığı, milli değerlerimizi yansıtan kurtuluş mücadelesinin mısralardaki ifadesidir. Zira milli birliğimizin mutabakat belgesidir.

Kurtuluş mücadelesinde milletin duygularına ve düşüncelerine tercüman olan Mehmet Akif Ersoy, milletimizin gönül ve ruh dünyasını en güzel ifadelerde kaleme almıştır. Öyle ki her bir dizesinin coşkusu içimizde artarak parlamaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere 12 Mart 1921 tarihinden bu yana 103. Yıl dönümünü kutladığımız, “Türk gençliği, unutma! İstiklal Marşı “KORKMA” diye başlar! O şiir bir daha yazılmaz. Onu kimse yazamaz. Ben de yazamam. Onu yazmak için o günleri yaşamak lazım.” diyen İstiklal Marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy’u, bağımsızlığımızı bizlere hediye eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın…

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir