Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Döşemealtı Bilgi Portalı

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Döşemealtı İlçesine Adliye Lojmanları

Döşemealtı İlçesine Adliye Lojmanları

Turan Ay Turan Ay - - 2 dk okuma süresi
102 0

Antalya Adliyesinde görev yapan hakim, savcı ve diğer adliye personeli için Döşemealtı ilçesi sınırlarındaki Rengi Antalya Greenlife ve Antalya Greenpark projelerinden lojman alımı protokolü imzalandı.

Antalya’da görev yapan hakim ve savcılar için Döşemealtı ilçesinde lojman yapılacak. Yapılacak olan lojman adliye personeli ve savcıların kullanımına sunulacak.

Geçtiğimiz gün yapılan protokole Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Zafer Koç ile yüklenici firma tarafından imzalar atıldı. Antalya’da adliye personelinin faydalanacağı lojman sayısı inşaatların tamamlanması ile iki katına çıkarılacak.

Antalya Adliyesindeki Personele Lojman Alımı

Artan kira ücretlerinden adliye personelinin etkilenmemesi amacıyla Adalet Bakanı Yılmaz Tunç yeni lojmanların yapılması talimatını verdi. Bu anlamda kentte görev yapacak olan hakim, savcı ve diğer adliye personelinin kullanımına tahsis edilmek üzere lojmanların yapılacağı adres Döşemealtı oldu. Yapılan protokol sonrası açıklama Antalya Cumhuriyet Başsavcılığından geldi. Döşemealtı ilçesindeki mevcut projeler olan Rengi Antalya Greenlife ile Antalya Greenpark’tan 95 adet lojman alımı vakıf aracılığıyla gerçekleştirilecek. Nitekim Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfı lojman alımı için 10 Ocak’ta karar aldı. Bu karara istinaden Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı 12 Ocak’ta yüklenici firma ile satış protokolüne imzaları attı. Söz konusu satışlar ile lojmanların 30 Haziran tarihinde teslimi yapılacak.

Protokol töreni Antalya Adliyesinde yapıldı. Şehit Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Selim Kiraz toplantı salonunda yapılan program’a Cumhuriyet Başsavcı Zafer Koç katıldı. Koç yaptığı açıklamada yapılan protokolün Antalya’da görev yapacak meslektaşlarına hayırlı olmasını diledi. Bu lojmanlar sayesinde Antalya’da adliye çalışanlarının hizmetine sunulan lojman sayısı 2 katına çıkmış olacak.

Kaynak https://www.gunhaber.com.tr/haber/Dosemealti-na-yeni-adliye-lojmani/533522

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir